Engin Yavaş Resmi Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ENGİN YAVAŞ-RIZA RÖPÖRTAJ

2 posters
YazarMesaj
i_r_e_m
V.I.P
V.I.P
i_r_e_m

Kadın Mesaj Sayısı : 26
Meslek : öğrenci

ENGİN YAVAŞ-RIZA  RÖPÖRTAJ Empty
MesajKonu: ENGİN YAVAŞ-RIZA RÖPÖRTAJ   ENGİN YAVAŞ-RIZA  RÖPÖRTAJ Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 11:27 am

Biraz Kendinizden bahseder misiniz?
24 mayıs 1987 yılında İstanbul’da doğdum.Yaşıma göre bu sektörde baya tecrübelerim oldu aslında ilkokulu ortaokulu kalamışta,Nurettin Teksan’da okudum liseyi ise Şeyh Şamil lisesinde bitirdim.Şu anda açık öğretimde dört senelik maliye bölümünde okuyorum.Üçüncü sınıfı bu sene bitirdim dizinin dışında babamın sahibi olduğu balık lokantasında babamla beraber çalışıyorum çünkü çekimlerimiz haftada iki gün,üç gün sürüyor benimde boşluğum oldukça..
Ben kendimden bahsettiğim konuyu birazda rızanın halktan aldığı tepkiye ve gerçek hayattaki yaşantımla rızanın farkını anlatan bölüme ayırmak istiyorum …
Oyunculuk deneyiminiz nasıl başladı ?
Ben beş yaşındayken ‘’Dayım’’ tiyatrocuydu beni tip farklılığından dolayı ajansa yazdırdı yedi yaşındayken ilk tecrübem ‘’TGRT’’ de 2000’in çocukları adlı 26 bölümlük çocuk programı sunuculuğu oldu daha sonra 2001 yılına kadar çeşitli reklamlarda oynadım ‘’Exper’’ bilgisayardan ‘’Coca Cola’’ya gazete reklamından ‘’Ariel’’ reklamına kadar yaklaşık sekiz reklam filminde rol aldım bu işin meslek olmayacağını düşünerek bırakmaya karar verdim ki zaten küçüklüğümden beri hobi olarak yapıyordum çünkü çok sevdiğim bir is ama malum hayat şartları bu iste elverişli olmuyor ben bırakmak istemesemde o beni bırakmadı 1 sene ara verip 2002 yılında Show Tv’de Kerem Alışık,Deniz Akkaya başrolündeki ‘’Şarkılar Seni Söyler’’ isimli dizide 10 bölüm kadrolu oynadım pek öne çıkan bir karakter değildi fakat bu dizide yayından kalktı bende tekrardan iki sene ara vermiş bulundum 2004 yılında ‘’Stv’’ de 5.boyut sırlar dünyası gibi dizilerde ön plandaki karakterlerle tekrar sektöre atıldım hala hobi olarak görüyordum,bu iş 2006 yılına kadar sürdü.2006 yılında bir senelik bir ara verdim 2007 yılı benim için çok uğurlu başladı Ocak ayında Ali Şen’in ‘’Alpet’’ reklamında öne çıkan bir karakteri canlandırdım daha sonra ‘’18’ler Takımı’’ isimli sinema filmi çekildi ve beş başrolden biriydim.Onun arkasından Show Tv de ‘’Son Tercih’’ isimli diziye kadrolu olarak girdim.Yedi bölüm yayınlanıp dizi yayından kalktı bu sırada Acemi Cadı,Hayat Bilgisi isimli dizilerde ikişer bölüm rol aldım bunlar ve Son Tercih dizisi bittikten bir ay sonra ‘’Arka Sıradakilerin’’ teklifi geldi görüşmeye gittiğimde ne konuyu,ne oyuncuları,ne kanalı merak edip sordum tek sormuş olduğum şey yapımcının kim olduğu sorusuydu cevap olarak ‘’Birol Güven’’ yapımcı,’’Hamdi Alkan’’ yönetiminde olduğunu öğrenince çok sevinmiştim.Bu projenin başarılı olacağına adım kadar emindim ve hayatımda bu kadar çok olmasını istediğim ilk projeydi ve ‘’Evet’’ yanıtı geldi seçilmiştim.Şimdi 40 bölümlük bir tecrübem var ve kadrodan çok memnunum işimi halen severek yapıyorum hobinmi mesleğinmi sorusuna hala hobim diyorum.Bana meslek olarak neden kabul etmiyorsun,nankörsün dediklerinde önemli olan işi severek yapmak,sevmek eninde sonunda.Ben bunu hobi olarak nitelendiriyorum.Bu işi 60 yaşına kadar yapacağım ama o zamanda hobi diyeceğim.Belki de bir gün meslek olarak kabul edeceğim bunu zamanın şartları belirleyecek…
Birlikte aynı projede yer almak istediğiniz kişiler var mı?
Kesinlikle ‘’Cem Yılmaz’’ ile bir reklam filmi…
Rıza karakteri halktan nasıl bir tepki alıyor ?
Rıza karakteri halktan aslında çok iyi tepki alıyor çünkü ‘’Rıza’’ karakterinin gerçek hayatta karşılığı çok. Çoğu kişi bizim dizimizi izlediği zaman kendine illaki bir pay biçiyor.Anneler çocuklarını daha iyi eğitiyor.Kemal hocayı örnek alıyor rıza gibiler kötülüklerinden arındırıp kendini rızaya özendiriyorlar ibo’lar sibel gibi kız arkadaşlarını fahişeliklerinden ötürü yani bu sebeple terk etmiyorlar ön yargılı davranmıyorlar.Yadigarlar derslerine özen gösteriyorlar ki yadigar gibi çıraklık yapıp hayatın sillesini yemesinler okuyup adam olsunlar diye bunun gibi birçok karaktere halk özeniyor .Bu yüzden rıza karakteri de iyi bir tepki alıyor ki ben, benim karakterimin karşılığının çok olduğuna yani halktan bayağı kişinin bu karaktere uyduğunu düşünüyorum.Bu yüzden elimden gelen en iyi imkanla bu karakteri canlandırmaya çalışıyorum.Kendimizden çok şey katıyoruz bu diziye.İlk sezon harcadığımız emek cidden çok çok fazla umarız ben dahil tüm ekip arkadaşlarım halkın istediğini yansıtabilmişizdir…
Dizideki rolünüz ile benzer yanlarınız var mı ?
Oldukça çok mesela öğle yemeklerinde lisede sahte kimlik yapıp okuldan çıkardım dizide’de sahte karne yapıyorum.Dizide film kopyalıyorum korsan cd işiyle uğrasan kendi geçimi sağlayan babasından para almayan sürekli ticaretle ve ticaret içinde büyümüş bir karakteri canlandırıyorum.Gerçek hayatımda da korsan cd yapmıyorum ama bilgisayarın basından hiç kalkmam.Herşeyinden anlarım mekanik olsun yazılım olsun bunun dışında ticaretin içinde büyüdüm orta okuldayken biriktirdiğim parayla cep telefonu almıştım ve o aldığım cep telefonuyla cep telefonu mağazasında ki telefon sayısı kadar telefonum vardı.Alıp satıp kar elde ediyordum bir emekli maaşı kadar para kazanıyordum ki o yaştaki bir çocuk için çok iyi paraydı.Bunu lise bitene kadar yaptım dolayısıyla kendi geçimimi sağlıyordum.Benim yaşımda kimsede olmayan şeylere sahip olduğumu,her istediğimi aldığımı diyebilirim.Fakat şu fark var ki dizideki rıza geçim derdinden dolayı ticaretle uğraşıyordu ben ailemin durumu iyi olmasına rağmen ticaretsiz bir hayat düşünemediğim için bu işi hobi olarak yaptım çokta memnunum hala buna devam ediyorum denilebilir…
Hobileriniz nelerdir,boş vakitlerinizi nasıl değerlendirirsiniz?
Açıkçası hobim spor arabalar ve bunlarla hız yapmak.Fakat kesinlikle kuralsız değil sadece belli başlı izin verilmiş alanlarda ve pistlerde.Adrenalini çok severim bunun dışında boş vaktim olduğunu söyleyemem sürekli bir iş bir uğraş peşindeyimdir.Çekime giderim, çekimden çıkıp kendi isime gelirim.Kendi işim bittikten sonra üniversite,vizelerime, finallerime çalışırım.Onun dışında da boş vaktim olursa onu arkadaşlarımla geçiririm arkadaşlarımla olmayı çok severim yalnızlığı sevmem …
Arka Sıradakiler’in yeni sezonunda bizleri neler bekliyor ?
Açıkçası biz senaryo gereği ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz.Kendimizden kattıklarımızla konunun dışına çıkamıyoruz ama illaki işin içinde olduğumuz için belirli duyumlar alıyoruz çok emin olmadığım için ipucu dahi veremeyeceğim ama bizim dizimizde ilk sezon fakirle fakir çatışması işlendi (Saffet’in çetesi,Oktay’ın çetesi karşılıklı) 2.sezon bunu zengin fakir çatışmasına taşımayı düşünüyoruz ve anlattıklarına göre ilk sezon fasa fiso yani 2.sezon öyle böyle değilmiş..
Bizlerde merakla bekliyoruz bir çok diziyi de sollayacağımızı düşünüyorum…
Yakında sizleri sitemiz aracılığı ile hayranlarınızla buluşturacağız bu konuda ki düşünceleriniz neler ?
Merak etmesinler onlar ne kadar heyecanlılarsa bizde o kadar heyecanlı olacağız,onlar ne kadar sevineceklerse biz de o kadar sevineceğiz…
Ve son olarak hayranlarınıza söylemek istediğiniz şeyler var mı?
Onlar bizim için çok değerliler bu kadar emek onlar için harcanıyor.Umarız bizde karşılığını verebiliyoruzdur onları çok seviyoruz.Önemsiyoruz onların bize söylediklerini,yazdıklarını, çizdiklerini,düşündüklerini ve bir çok şeyi biz duyuyoruz görüyoruz biliyoruz merak etmesinler herkesin içi rahat olsun hepinizi çok seviyoruz hoşçakalın…

ARKADAŞLAR BARIŞ ATAYIN WEB SİTESİNDEN ALDIM Very Happy
TheHasan
Root Admin
 Root Admin
TheHasan

Erkek Mesaj Sayısı : 92
Meslek : Öğrenci / Web Tasarım
Ülke : TÜRKİYE

ENGİN YAVAŞ-RIZA  RÖPÖRTAJ Empty
MesajKonu: Geri: ENGİN YAVAŞ-RIZA RÖPÖRTAJ   ENGİN YAVAŞ-RIZA  RÖPÖRTAJ Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 2:02 pm

teşekkürler çok güzel bir ropörtaj olmuş Very Happy
http://enginyavas.darkbb.com

ENGİN YAVAŞ-RIZA RÖPÖRTAJ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-